Născut în 1993 la București, mutat în 2021 la Sibiu.
Am terminat Facultatea de Inginerie Electrică în cadrul Universității Politehnica București în 2016, iar de atunci am lucrat numai în multinaționale, majoritatea în domeniul Automotive.
Cam toată experiența pe care o am este în domeniul calității (produse, procese, sisteme).
Politic, mă văd un Social-Democrat fără opțiuni de vot în această direcție.
Personal, încerc să explorez și partea umană (nu doar cea tehnică). Sunt pasionat de filosofie și muzică. Am cântat la tobe timp de 11 ani, până când au apărut alte priorități în viața personală.
Sportiv, sunt suporter Rapidist și susțin ce a reprezentat acest club de-a lungul istoriei sale.
Mă consider un om care are credință în Dumnezeu, iar citatul meu preferat este „Explorând creaţia, descoperim Creatorul”.