Sari la continut

Vorbește cu Republica și ascultă editorialele audio

Vă mulțumim că ne sunteți alături de nouă ani Ascultați editorialele audio publicate pe platformă. Un proiect de inovație în tehnologie susținut de DEDEMAN.

În weekend, are loc Cloud No 9, târgul care aduce la București Mall Vitan creații ale celor mai importanți designeri români

Adelina Pestrițu și Diana Dumitrescu sunt vestitoarele primăverii la târgul de designeri români, Cloud no 9, care va avea loc pe 11 și 12 mai la București Mall Vitan și unde vor merge cu cele mai noi și atractive produse semnate de ele.

Cloud No 9 - afis 2019

Adelina Pestrițu, fondatoarea www.byeda.ro, o să aducă pentru pasionații de fashion prezenți la Cloud No 9 de la tricouri, salopete și hanorace până la genți și piese reprezentative din colecția ei: “Ma bucură enorm participarea mea la Cloud No.9 împreună cu brandul meu de suflet ByEda pe care l-am lansat în urmă cu câțiva ani special pentru pasionații de lucruri cool și comode. Brandul are la bază piese vestimentare inspirate din stilul meu de zi cu zi, multe dintre piesele care fac parte din colecțiile de pe site pornind chiar de la outfit-uri create special pentru evenimente din viața mea.”, declară Adelina entuziasmată că îi va cunoaște cu ocazia acestui târg pepasionații de fashion și oamenii care îi cumpără produsele.

Diana Dumitrescu va aduce la Cloud No 9 cutii de bijuterii, trusouri de nuntă și de botez, toate lucrate manual cu dichis și multă dăruire de ea și de sora ei: “Detaliile schimbă totul, ele dau farmec și personalitate unui spațiu sau unui eveniment. Eu la nuntă mea am avut accesorii de la D’Box, făcute chiar de sora mea și au fost apreciate de toată lumea. Așa că, Demi, sora mea, le va aduce la Cloud No 9 cu bucurie și cu convingerea că vor avea mare succes. D’Box este un proiect gândit și pornit de mine din pasiunea pentru bricolat și care este dus mai departe de soră mea cu talent, dăruire și sensibilitate.”, povestește actriță.

Iubitorii de fashion vor să cheme primăvară mai repede în București. Pe 11 și 12 mai, Cloud No 9, unul dintre cele mai importante și longevive târguri de design din București, propun o ediție colorată și luminoasă, în ton cu tendințele internaționale. Peste 35 dintre cei mai importanți designeri români de haine, încălțăminte, bijuterii și accesorii vin la Cloud No 9 Rainbow Edition, la București Mall Vitan, cu colecțiile lor de primăvară-vară, dar și cu cele mai bine vândute piese ale lor.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere


Îți recomandăm

Florin Negruțiu editorial

Dl. Grindeanu avea dreptate, doar că a omis un „doar”: „Nu putem fi prizonierii unei guvernări care ia DOAR pâinea de pe masa românilor”, trebuia să spună dl. Grindeanu. Pentru că, la cât clefăiesc lăcustele astea lacome de la Partid, așteptați-vă să vă ia nu doar pâinea, ci și masa și casa cu totul.

Citește mai mult

Alex Livadaru

Imaginați-vă că niște oameni care nu se pregătesc și nu sunt testați cu adevărat scapă nestingheriți pe străzi, șosele, autostrăzi, în România și UE. Conduc tiruri de zeci de tone, cărând mărfuri din toate categoriile (unele periculoase), camioane folosite în construcții și în general mijloace de transport care se manevrează greu, riscă să facă balans la manevre bruște, trebuie încărcate cu cap, cu anumite cantități, echilibrate prin modul în care sunt așezate produsele și așa mai departe.

Citește mai mult

articol audio
play icon mic icon Masini electrice Romania / sursa foto: Profimedia

România are un mix energetic cu o pondere importantă de surse regenerabile inclusiv hidro, iar în ultimii ani a crescut capacitatea fotovoltaică și eoliană. În paralel, piața auto electrică este în creștere, susținută de programe naționale și de tendința europeană. Această combinație reproduce, la scară națională, dinamica descrisă în raport: mai multă energie variabilă și mai multă electrificare.

Citește mai mult

Ronald Reagan / sursa foto: Profimedia

În această lume a precarității figurilor de bărbați de stat, se profilează în mod exemplar fostul președinte al SUA, Ronald Reagan. Aceasta cu atât mai mult cu cât - fără a forța comparația cu actualul D. Trump, președintele american al zilelor noastre care pare histrionic, capricios și istericos, aidoma confratelui la fel de istericos care este V. Putin - Ronald Reagan se profilează ca un personaj luminos din trecut.

Citește mai mult