Sari la continut

Încearcă noul modul de căutare din Republica

Folosește noul modul inteligent de căutare din Republica. Primești rezultate în timp ce tastezi și descoperi ceea ce te interesează filtrat pe trei categorii: texte publicate, contributori și subiecte. Încearcă-l și spune-ne cum funcționează, părerea ta ne ajută.

Nu am fost „o victimă sigură”. 10 cele mai frumoase imagini din meciul România - Franța

Franța a învins naționala României cu scorul de 2-1 (0-0), vineri seara, pe Stade de France din Saint-Denis, în meciul inaugural de la EURO 2016. Olivier Giroud (minutul 57) și Dimitri Payet (minutul 89) au marcat pentru francezi, iar Bogdan Stancu (minutul 65) a înscris din penalty golul României. România va juca următorul meci pe 15 iunie, cu Elveția, pe stadionul Parc des Princes din Paris, iar apoi va întâlni Albania, pe 19 iunie, la Lyon.

​Euro 2016, meciurile zilei de sâmbătă: Albania-Elvetia (ora 16:00), Țara Galilor-Slovacia (ora 19:00), Anglia-Rusia (ora 22:00)