Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

Dragnea, la Adevărul Live, despre Dăncilă: Să nu uite de ce a fost pusă acolo

Dragnea și Dăncilă

(Foto Inquam Photos/Octav Ganea)

Liderul PSD Liviu Dragnea a vorbit la „Adevărul Live” despre relaţia sa cu premierul Viorica Dăncilă și a spus că după alegerile europarlamentare va analiza dacă şi-a făcut treaba. Dragnea le-a transmis membrilor PSD că dacă vor ajunge la guvernare nu trebuie să uite „pentru ce au fost puşi acolo”.

„Eu mă aştept ca fiecare să nu uite de ce au fost puşi unde au fost puşi. Eu am relaţii personale cu femeia pe care o iubesc. Nu discut despre relaţii personale. O să analizăm după alegeri, pentru că nu stă nimeni să vadă asta. E un sfat pentru oricine: să nu uite pentru ce au fost puşi acolo. A fost pusă acolo (n.red.: Dăncilă) pentru a implementa un program de guvernare. Dacă fiecare membru al guvernului ţine minte asta, şi nu consideră că i-a crescut şi capul, atunci o să fie un ministru bun şi eficient”, a spus preşedintele PSD.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Îți recomandăm
Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • Dorin check icon
    Ca să Vezi.Se supără Dresorul pe Maimuță.
    • Like 3
  • Dorin check icon
    Ca să Vezi.Se supără Dresorul pe Maimuță.
    • Like 0


Îți recomandăm

CTP--

Democrația, separarea puterilor în statul român fac reale progrese. Conducerea unui partid este pusă de Justiția Savonea! După ce președintele N. Dan a dat cu ciocanul în PNL, nereușind să-l spargă, iată că aliatul său principal, PSD Știucă, dă jos conducerea partidului, aleasă de liberali cu mare majoritate la Congres.

Citește mai mult

articol audio
play icon mic icon Rezultate bacalaureat / sursa foto: Inquam Photos

Povestea noastră începe acum patru ani, cu un elev care a obținut la examenul de Evaluare Națională o medie puțin peste 5. Nu cred că este nevoie să prezint prea detaliat opțiunile pe care le are un elev aflat într-o asemenea situație. Sunt puține și de cele mai multe ori nu coincid cu acele variante despre care se vorbește cu entuziasm în familie. Opțiunea pe care a ales-o el a fost o școală privată din București, care a decis să facă o excepție și să îi ofere o șansă.

Citește mai mult