“În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Două jucării stricate
Merg ținându-se de mână.”
Când au intrat în sală, le râdea fața. Marian Neacșu le promisese o victorie: 240 de voturi!
Când au plecat parlamentarii AUR din sală, au înțeles că trădătorii de la AUR i-au trădat.
Guvernul Veștea NU a trecut de Parlament. S-au strâns doar 207 voturi.
O mare rușine “Guvernul Veștea” propus de Nicușor Dan. Este în primul rând eșecul uriaș al președintelui și pe urmă al PSD-ului, partidul tuturor combinagelilor eșuate.
Nu pot decât să sper că la următoarea nominalizare, dl Dan se va întoarce la democrație și va propune un om care cel puțin să fie în stare să citească de pe o foaie.
Urmăriți Republica pe Google News
Urmăriți Republica pe Threads
Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp





Alătură-te comunității noastre. Scrie bine și argumentat și poți fi unul dintre editorialiștii platformei noastre.