Sari la continut

Vorbește cu Republica și ascultă editorialele audio

Vă mulțumim că ne sunteți alături de nouă ani Ascultați editorialele audio publicate pe platformă. Un proiect de inovație în tehnologie susținut de DEDEMAN.

Mike Tyson vine în Senatul României

Fostul pugilist american Mike Tyson va vizita miercuri România. 

Acesta va merge și la Senat, americanul intenţionând să viziteze clădirea Parlamentului şi să participe, ca invitat, la şedinţa plenului Senatului.

În vârstă de 50 de ani, fostul campion absolut la categoria grea va fi prezent la lansarea unei băuturi energizante. 

„În şedinţa de miercuri dimineaţă a plenului Senatului va veni şi domnul Mike Tyson, recunoscut în lumea sportului şi a entertainmentului, dar şi a filantropiei, în general. Va veni şi va fi salutat în cadrul şedinţei Senatului”, a spus, marţi, Ben-Oni Ardelean, vicepreşedinte al Senatului.

Supranumit Iron Mike, fostul campion mondial rămâne cel mai tânăr câștigător al titlurilor WBC, WBA și IBF la categoria grea.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • Interesanta poza aia cu porumbelul pe care îl pupă-n cioc Tyson ... noroc că păsările n-au urechi, că alfel nu vedeam bine sărmana creatură.
    • Like 0
  • Cine l-a invitat? Ce cauta asta in parlament? La asa parlament asa invitati. Un om cu adevarat de valoare n-ar fi fost pe gustul lor..
    • Like 0
    • @ Zugravu Mircea
      Catalin check icon
      ...va fi prezent la lansarea unei băuturi energizante.
      Pesemne ca alesii nostri au nevoie de ceva bauturi energizante. Ca doar vin alegerile.
      • Like 0
  • check icon
    Ce o avea cu stampila primariei nu pot intelege. Parca parlamentul e unitatea aia de stat unde se fac (si desfac) legi si se incearca diriguirea tarii...
    Inteleg ca Tyson vine sa lanseze (inca ) o bautura energizanta dar tot nu pricep ce-i cu prezenta la sedinta.
    Insa, cu umor imi aduc aminte cum nea Nelu s-a afisat la bratul lui Michael Jackson. Pe cand isi face Iohannis un selfie cu Kim Kardashian?
    • Like 0
  • george check icon
    E bine ca participa la dezbaterile Senatului.Inseamna ca e mare, mare de tot.Nici Regele nu a participat la dezbateri in senat, ca aparitia aceea in Parlament a fost altceva.
    Daca se merge asa, eu zic sa participe la dezbateri si castigatorii ghetei de aur, si campioni de kickboxing, alti asemenea, eventual sa -si dea cu parerea la dobanda de referinta, angajarea unor credite de natiunea noastra, la dezvoltarea sistemului de irigatii.Cine stie, poate ca in comparatie cu alesii nostri, chiar vor avea idei bune.........................................................
    • Like 1


Îți recomandăm

Cristian Tudor Popescu

Iată că președintele N. Dan se află, în fine, în fața unei alegeri turnesol, pe care nu o mai poate evita, amâna, tărăgăna: guvern minoritar PSD cu Grindeanu premier, cârdășit cu AUR în Parlament, sau guvern minoritar PNL, USR, UDMR, premier Siegfried Mureșan, pe care AUR nu îl va vota și nici susține în veci.

Citește mai mult

Petrom - statie

Recent, Petrom a majorat prețurile carburanților cu 5 bani pe litru atât la benzină, cât și la motorină. La prima vedere, decizia pare greu de înțeles. În perioada respectivă, cotația petrolului Brent nu oferea un argument evident pentru o scumpire, iar cursul de schimb nu exercita presiuni semnificative asupra costurilor de import. În lipsa unor explicații convingătoare, mulți consumatori s-au întrebat firesc: de ce cresc prețurile când principalii indicatori ai pieței nu justifică o astfel de mișcare?

Citește mai mult