Totul a pornit de la isteriile unei doamne căreia nu-i mai plăcea culoarea de pe pereții casei.
Și atunci niște domni la fel de mintoși au dărâmat casa.
Iar de 50 de zile se frăsuiesc cine să țină acoperișul.
Cine va plăti pentru cele 50 de zile pierdute?
Pentru prima oară în istoria recentă a României, aveam și planul, și banii să ne construim autostrăzi, școli, spitale și să ne modernizăm statul. Aveam nevoie de un singur lucru: de guvernare.
Moment în care PSD a venit și-a zis: O să-ți dau o guvernare, neică, de o să mă pomenești! Au făcut istorie! O nouă filă din istoria tâmpeniei politice din toate timpurile.
Urmăriți Republica pe Google News
Urmăriți Republica pe Threads
Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp




Alătură-te comunității noastre. Scrie bine și argumentat și poți fi unul dintre editorialiștii platformei noastre.