Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

Ponta: „Am văzut fotografii cu premierul Grindeanu în barcă alături de "camaradul și prietenul" Liviu. Sper să fie deștept și să își pună urgent o vestă de salvare pe el”

Dragnea la pescuit

Președintele PSD Liviu Dragnea a postat pe Facebook fotografii din timpul unei partide de pescuit, la care l-a avut drept companion pe premierul Sorin Grindeanu. 

„În acest sfârşit de săptămână, l-am învăţat pe Sorin să pescuiască. Marea ruptură între Parlament şi Guvern a avut loc: eu am prins 17 ştiuci şi el 9. Eu cred că e foarte bine pentru un începător care nu pusese niciodată mâna pe o lansetă!”, a spus Dragnea.

Foto: Facebook Liviu Dragnea

„Ieri am văzut fotografii cu premierul Grindeanu stând în picioare în barcă alături de "camaradul și prietenul" Liviu. Sper să fie deștept și să își pună urgent o vestă solidă de salvare pe el - istoria se repetă pentru cei care nu învață din exeriențele trecutului”, a comentat ironic imaginile fostul premier Victor Ponta. 

Victor Ponta a făcut referire la un episod petrecut în septembrie 2012 la Murighiol, în Delta Dunării, când liderii de atunci ai USL au stabilit candidații pentru alegerile parlamentare din decembrie 2012. 

Foto: Facebook Liviu Dragnea

„În plus am adoptat toți o "Declarație oficială de solidarizare cu Liviu Dragnea" - știu că acum sună comic, dar așa a fost! Am fost atunci în "barca USL" cinci oameni (ca în faimoasa comedie "Operațiunea Monstru"): Crin Antonescu, Victor Ponta, Gabriel Oprea, Daniel Constantin și - cu voia dvs. ultimul pe lista - "camaradul și prietenul" Liviu Dragnea! Au trecut de atunci ceva mai mult de 4 ani. (...) Important e că în barcă a rămas unul singur, cel mai rezistent dintre noi toți, cel pentru care ne asumam și proclamam toți atunci "solidaritatea”, a scris Ponta

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • Așteptăm pe tovarășul Costel ( cel mai mare fan al partidului bolșevic aici pe Republica ) sa ne spună cât de impresionat e de captura " cumpărată " de la pescarie de tovarășii :Stalin de Teleorman si prim sluga lui .
    • Like 0
  • Acu un an de zile aveam un premier ce culegea gunoaie , acu avem unul care se pozează cu pești cumpărați de la pescarie de șeful lui bolșevic , ca pe vremea marelui conducator al epoci de aur !
    • Like 1
  • check icon
    Înțeleg că nu prea mai sunt subiecte de dezbătut, de vreme ce și o banală partidă de pescuit, fie ea și cu premierul, este temă de dezbatere publică.
    • Like 0
  • Marea tristețe a tovarășului Ponta, de altfel.
    Că nu mai e și „dânsul” în barca celor cu știucă.
    • Like 1


Îți recomandăm

Alexandra Capitanescu / sursa foto: Inquam Photos

Va reuși TVR să-și calce pe orgoliu și tradiție și să o lase pe Alexandra Căpitănescu să decidă mare parte din numărul ei, chiar dacă este atât de tânără? Ar trebui să o sprijine cu absolut tot ce are nevoie, să ia în discuție orice idee și propunere a ei, iar delegația să intervină numai acolo unde este clar că aduce plusvaloare

Citește mai mult