Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

țara micilor mari

De Ziua Muncii, în România s-a construit un mic de 100 m lungime.

În aceeași zi, în plin post al Paștelui, credincioșii majoritari 80% l-au vândut pe Christos pe de 7 ori mai mulți mici decât în mod obișnuit.

Pe an, românii consumă până la 250 milioane de mici.

Iată primele două versuri ale adevăratului imn național al României: „Unde-i omu-i și grătaru/Unde-i micu-i și muștaru”.

În fruntea țării, micii sunt mari.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.


Îți recomandăm

Lacat pe usa / sursa foto: Inquam Photos

Doar că un stat care nu poate rosti cuvântul „atac" nu se poate nici apăra de unul. Pentru că apărarea începe exact acolo: cu numirea lucrului. Restul - cloud guvernamental, testele, comunicatele - vin după. Deocamdată, singurul lucru bine securizat în statul român e adevărul: la el nu ajunge nimeni.

Citește mai mult