Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

Alexandru Arșinel a murit

Alexandru Arsinel - FB

Alexandru Arşinel a murit la vârsta de 83 de ani. Actorul era internat la secția de terapie intensivă a Spitalului Universitar din Capitală.

Director al Teatrului de revistă „Constantin Tănase”, Arşinel a jucat în filme şi piese de teatru de comedie, fiind cunoscut pentru lunga colaborare Stela Popescu.

„Domnul Alexandru Arșinel a fost internat pe data de 15 septembrie 2022, în Spitalul Universitar de Urgență București și de o săptămână se afla în secția de Terapie Intensivă.

Conducere Spitalului Universitar de Urgență București transmite condoleanțe familiei îndurerate. Dumnezeu să-l odihnească”, au spus reprezentanții unității sanitare..

Anul trecut, actorul a fost operat pe inimă, iar în urmă cu 9 ani a făcut un transplant renal. 

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • Ovidiu check icon
    S-a dus și Arșinică, săracul... Știu, era bogat, dar așa e vorba pe la noi, când pleci și te înghite neantul. L-am ponegrit când și-a tras rinichi nou ignorând coada de la transplanturi. Dar ne făcea să zâmbim când, cu Stela, în după-amiezile de duminică, învârtea glume cu gura lui largă, la TV. Dumnezeul Revistei poate că l-a iertat, cu rinichiul ăla reînnoit cu tot.
    • Like 0
  • Nu l-a dus mult rinichiul ala...
    • Like 0
    • @ ControlTheNarrative
      ba destul de mult
      • Like 1


Îți recomandăm

Alexandra Capitanescu / sursa foto: Inquam Photos

Va reuși TVR să-și calce pe orgoliu și tradiție și să o lase pe Alexandra Căpitănescu să decidă mare parte din numărul ei, chiar dacă este atât de tânără? Ar trebui să o sprijine cu absolut tot ce are nevoie, să ia în discuție orice idee și propunere a ei, iar delegația să intervină numai acolo unde este clar că aduce plusvaloare

Citește mai mult