Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.
Cum arată străzile din București, în vremea coronavirusului
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei.
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Pe 15 martie, înainte de instaurarea stării de urgență, străzile din centrul Capitalei sunt pustii. Autoritățile le-au recomandat oamenilor să stea cât mai mult în casă, iar atunci când ies să păstreze distanța socială, pentru a limita răspândirea infecției cu coronavirus. După depășirea numărului de 100 de cazuri confirmate, România a intrat în scenariul 3 al epidemiei./ Foto: Dan Mihai Bălănescu
Eu zic ca arata fix cum ar trebui sa arate, ținând cont de circumstanțe!
Like 0
Este atat de frumos Bucureștiul atunci cand nu este populat! Mi-aș fi dorit să fiu acolo cu familia, cu amicii, insa sunt prins în altă țară. Fiti puternici dragi romani din tara! Noi, cei din alte tărâmuri, ne gandim la cei rămași în țară.
Like 0
He, he... pai in 1992 toamna cum dadea frigul arata la fel de pustiu. Imi aduc aminte exact pentru ca taman fusesem in Londra si apoi in Bucuresti insoteam un englez sa-i arat orasul. La aia abia razbateai prin centru de distractie iar la noi... pustiu.
No amu nu-i nici o noutate; rafturi goale am mai vazut, pustietate, plictiseala... la urma-urmei homosapiens e un porc nesatul ce a inventat sporturile extreme ca sa iasa din anonimat, orgiile ca sa nu se plictiseasca,, tembelizorul ca sa-si omoare timpul.
Acum suntem redusi la... normal. Aer, apa, mancare, caldura, toate astea le avem din belsug otravind... apa, aerul, mancarea, pamantul, generand prea multa caldura pe care pamantul n-o mai poate inghiti. Un virus mai abitir ca acesta ar aduce echilibrul pe aceasta planeta sufocata de aceste termite numite homoimbecilus.
UPDATE 23:44. Rezultat oficial: Guvernul Veștea a picat la vot, obținând 189 de voturi „pentru” și 23 „împotriva”. Nu a fost întrunită majoritatea de 233 de voturi necesare.
Cum ar arăta o listă cu cinci persoane, cele mai relevante, pentru care simțeați înaltă apreciere la momentul în care v-ați anunțat public intenția de a candida la funcția prezidențială? foto: Profimedia
Prim-ministrul britanic, Keir Starmer, şi-a anunţat astăzi demisia din funcţie, urmând a fi înlocuit de viitorul lider al Partidului Laburist, cel mai probabil Andy Burnham, fostul primar al Manchester-ului şi unul dintre cei mai carismatici lideri actuali al laburiştilor.
Alătură-te comunității noastre. Scrie bine și argumentat și poți fi unul dintre editorialiștii platformei noastre.
No amu nu-i nici o noutate; rafturi goale am mai vazut, pustietate, plictiseala... la urma-urmei homosapiens e un porc nesatul ce a inventat sporturile extreme ca sa iasa din anonimat, orgiile ca sa nu se plictiseasca,, tembelizorul ca sa-si omoare timpul.
Acum suntem redusi la... normal. Aer, apa, mancare, caldura, toate astea le avem din belsug otravind... apa, aerul, mancarea, pamantul, generand prea multa caldura pe care pamantul n-o mai poate inghiti. Un virus mai abitir ca acesta ar aduce echilibrul pe aceasta planeta sufocata de aceste termite numite homoimbecilus.