foto: Inquam Photos/ Codrin Unici
„România are nevoie de un Guvern stabil”, spune plin de responsabilitate, la miezul nopții, dl. Sorin Grindeanu, după ce ultima combinație a PSD a eșuat. Omul acesta e incredibil: păi România avea un Guvern stabil până când PSD-ul a decis să demoleze Guvernul.
Poate singurul lucru bun al alegerilor anticipate ar fi că va șterge acest tupeu gros de pe gurile pesediștilor.
Urmăriți Republica pe Google News
Urmăriți Republica pe Threads
Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp





Alătură-te comunității noastre. Scrie bine și argumentat și poți fi unul dintre editorialiștii platformei noastre.