Sari la continut

Vorbește cu Republica și ascultă editorialele audio

Vă mulțumim că ne sunteți alături de nouă ani Ascultați editorialele audio publicate pe platformă. Un proiect de inovație în tehnologie susținut de DEDEMAN.

Social media nelimitat și gratuit la Vodafone

Utilizatorii noilor abonamente din portofoliul Vodafone România beneficiază de acces nelimitat și gratuit la social media pe toată perioada contractuală de 24 de luni și de trafic de internet nelimitat național gratuit pentru primele trei luni. Oferta se aplică pentru traficul efectuat în cadrul aplicațiilor Facebook, Whatsapp, Messenger, Instagram, Twitter, Snapchat, Tumblr, Viber, Message+, Pinterest.

Beneficiile sunt valabile pentru clienții persoane fizice care semnează contracte noi sau de reînnoire pe o perioadă de doi ani pentru abonamente începând de la RED 14, ce includ minute/SMS-uri naționale și minute internaționale pe fix nelimitate, 300 de minute internaționale pe mobil, 2 GB, minute nelimitate cu cinci numere preferate din Vodafone Italia sau Spania, 50 de minute în roaming și 100 MB în roaming.

Portofoliul Vodafone România include și un nou pachet comercial promoțional destinat familiilor, Super RED TRIO, format din două abonamente de voce cu smartphone-uri și un al treilea care poate fi de voce, cu sau fără telefon, ori de date cu tabletă. Costul acestuia este de 29 sau de 39 de euro lunar, în funcție de beneficiile incluse.

„Vodafone inovează din nou printr-o promoție exclusivă care oferă clienților libertatea de a folosi aplicațiile preferate fără a-și face griji legate de costuri. Cu ajutorul ofertei de Crăciun în ediție limitată, utilizatorii noștri au acces gratuit și nelimitat la aplicații de tip social media, precum Facebook și Instagram, și la aplicații folosite pentru a comunica, precum Whatsapp și Messenger, pentru întreaga perioadă contractuală de 24 de luni. De asemenea, am lansat un nou pachet comercial, Super RED TRIO, care este un exemplu prin care tehnologia poate fi folosită pentru a aduce împreună membrii familiei, care se pot astfel bucura de beneficii semnificative și de o varietate de terminale”, a declarat Andrea Rossini, Director Consumer Business Unit, Vodafone România.

De asemenea, utilizatorii au la dispoziție serviciul de streaming video și de muzică 4GTV+ cu acces gratuit la Netflix timp de trei luni, pentru abonamentele începând de la Super RED 21 sau Super RED DUO 19 și Super RED TRIO 29. Serviciul 4GTV+ mai oferă acces gratuit la HBO Go, Disney Channel și Zonga.

În plus, utilizatorii beneficiază de o varietate de terminale cum ar fi Vodafone Smart Prime 7 la 9 euro cu abonamentul RED 14 sau Samsung Galaxy J5 2016 și Huawei P9 Lite la 0 euro cu abonamentul Super RED 21 pentru clienții care se portează din altă rețea. Cu pachetul Super RED TRIO 39, clienții beneficiază de două smartphone-uri Huawei Y5 II și o tabletă Vodafone Smart Tab 7”, toate gratuite.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • check icon
    cum prinzi 1 peste ? investesti in scule si momeli ! cum sa vinzi retea ? investesti in aparate ! cum ? vinzi la 50% fata de restul comerciantilor : a) tv - pt cablu; b) tablete/laptop - pt internet; c) smart de 1 tip (Umi) - pt gsm ... acuma fiecare alege cum sa-si "doboare" prada, cu tunul (ca romanul) sau cu mitraliera (...)
    • Like 0
  • check icon
    Vodafone nu cumva sunt aia care au inventat luna de 28 de zile? ( oricare ar fi ea?)
    • Like 0
    • @
      check icon
      nu "sunt aia care au inventat" un curs valutar propriu cu + 0.50 ron/euro :)
      • Like 0


Îți recomandăm

articol audio
play icon mic icon străzi in Bucuresti - iarnă 2026

„Poliția rutieră e ca și cum nu ar exista în România, nu are cine să aplice legile. E un fel de Mad Max pe străzi, sub blânda oblăduire a autorităților. Deficitul de infrastructură este și el important, însă vine pe planul 2.” (Circulație în condiții de iarnă în București, ianuarie 2026/ Foto: Inquam Photos / George Călin)

Citește mai mult

Psihologii trag un semnal de alarmă cu privire la proiectul de redefinire a profesiei lor: „Dacă un șofer lucrează într-un sat unde oamenii nu au bani, statul i-ar spune că el nu a condus niciun kilometru în acel an, deși a salvat vieți în fiecare zi!”

În prag de sărbători, pe sub radarul opiniei publice, a fost depusă în Parlament o propunere legislativă (B708/2025) care promite să „organizeze” profesia de psiholog. În realitate, analiza documentelor și vocile experților din domeniu conturează un scenariu alarmant: un amestec de birocrație sufocantă, bariere financiare absurde și o centralizare a puterii care transformă Colegiul Psihologilor într-un „stat în stat”. sursa foto: Profimedia

Citește mai mult

Contribuabili la coadă la impozite

Hotărât lucru, impozitele locale pe proprietăți imobiliare și autoturisme e subiectul care-i preocupă cel mai mult pe cetățenii români, în primele săptămâni din 2025. (Foto: Alex Nicodim/ Inquam Photos)

Citește mai mult