Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

Ce n-a fost întrebat G. Simion

Cristian Tudor Popescu

Două întrebări pe care nu i le-a pus nimeni lui G. Simion:

1. Dacă veți deveni președinte, veți face totul să opriți orice ajutoare pentru Republica Moldova din partea României câtă vreme președinte al Republicii Moldova este Maia Sandu, după cum ați declarat?

2. În caz că, ajuns președinte, nu vă veți îndeplini promisiunea electorală de a da românilor case cu 35. 000 euro, vă prezentați la poarta pușcăriei ca să fiți închis pentru înșelăciune?

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Îți recomandăm
Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.



Îți recomandăm

Mirabela Gradinaru si Nicusor Dan

Președintele Nicușor Dan a publicat declarațiile de avere și de interese ale partenerei sale, Mirabela Grădinaru. Documentele arată ce terenuri, case, acțiuni și autoturisme deține. foto Profimedia

Citește mai mult

Lacat pe usa / sursa foto: Inquam Photos

Doar că un stat care nu poate rosti cuvântul „atac" nu se poate nici apăra de unul. Pentru că apărarea începe exact acolo: cu numirea lucrului. Restul - cloud guvernamental, testele, comunicatele - vin după. Deocamdată, singurul lucru bine securizat în statul român e adevărul: la el nu ajunge nimeni.

Citește mai mult