Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

Ilie Năstase a stropit un afiș al PMP cu chipul lui Traian Băsescu. VIDEO

Ilie Nastase - Traian Basescu - afis

(Foto captura)

O înregistrare video îl suprinde pe fostul tenismen Ilie Năstase, candidat pe lista UNPR pentru alegerile europarlamentare, când stropește cu conținutul dintr-un pahar un afiș electoral cu chipul lui Traian Băsescu.

În clip se aude cum cineva îi spune lui Năstase „ești nebun Iliuță” și „te filmez”.

Imaginile au fost postate pe Facebook de Cristian Petrescu, președinte al PMP București. Petrescu a anunțat că PMP București va sesiza  Autoritatea Electorală Permanentă și a cerut UNPR „să se delimiteze de gestul de mahala al acestui posibil model pentru români, care a ales să ajungă un mare golan.”

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • Tot UNPR-ul e o claca de mahala, cine sa se desolidarizeze? Sunt doar ghiorlani ajunsi, adunati in jurul unui izmanar "general" ! Jenant pentru Romania!
    • Like 0
  • Ada check icon
    Daca a fost un mare sportiv nu inseamna ca este si un mare Om.
    Calitatile sportive nu au nici o treaba cu niste calitati umane: adica respectul fata de adversarii tai.
    • Like 0
  • Omu asta imbatraneste urat. In afara de tenis restu e 0 barat si tot nu se opreste.
    • Like 4
    • @ Magotu Enigmatic
      dan check icon
      Chiar sunt curios daca asa a fost caracterul lui toata viata sau s-a prostit la batranete (sa imi fie scuzat cuvantul dar nu am altul mai suav)
      Am destui ani ca sa stiu ca aia 7 ani de acasa lipsa nu ii mai adaugi la varste inaintate ,daca ai fost neam prost o viata intreaga neam prost ramai.
      • Like 4


Îți recomandăm

Adrian Vestea si Sorin Grindeanu la investirea Guvernului Vestea

UPDATE 23:14 Sorin Grindeanu a făcut o scurtă declarație, în afara sălii, în timp ce în plen încă se votează: „Toți membrii PSD au votat. Vreau să-l felicit pe Adrian Veștea că a acceptat să intre în această bătălie (...) Sunt alții care nici nu au fost prezenți la vot, stând pe funcții, fac pe moraliștii, dar nu e treaba mea să îi judec (...) Dacă mă cheamă domnul președinte Nicușor Dan (n.a. le negocieri), o să merg (...) PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR (...) Dacă urmare a consultărilor, președintele va acorda PSD acest mandat, o să vedem în ce formulă vom veni în fața Parlamentului. PSD nu fuge”.

Citește mai mult