Sari la continut

Descoperă habits by Republica

Vă invităm să intrați în comunitatea habits, un spațiu în care înveți, găsești răspunsuri și resurse pentru a fi mai bun, pentru a avea o viață mai sănătoasă.

„Ghici cine a participat la măcel?” Rise Project publică filmul unei vânători la care au luat parte greii PSD. #Teleormanleaks

Vânătorul roșu

Foto: Captură video Rise Project

Rise Project a publicat pe pagina de Facebook teaser-ul la cel de-al doilea episod din #Teleormanleaks: un film în timpul căruia se poate vedea cum lideri ai PSD, printre care Liviu Dragnea, Marian Oprișan, Nicușor Constantinescu, Dan Nica și Adrian Țuțuianu, dar și șeful TelDrum, Petr Pitiș, iau parte la un măcel vânătoresc. În imagini pot fi văzuți mistreți împușcați, dar și un ritual vânătoresc în care șeful CJ Vrancea, Marian Oprișan, îl lovește cu o nuia pe unul dintre participanții la partida de vânătoare.

Rise Project a intrat în posesia unei valize cu documente, fotografii, înregistrari, conversații online și a început să publice informații referitoare la schema financiară a TelDrum, dar și la legăturile dintre această companie și Liviu Dragnea.

Imaginile pot fi văzute aici.

Urmăriți Republica pe Google News

Urmăriți Republica pe Threads

Urmăriți Republica pe canalul de WhatsApp 

Abonează-te la newsletterul Republica.ro

Primește cele mai bune articole din partea autorilor.

Comentarii. Intră în dezbatere
  • check icon
    ”Imaginile pot fi văzute aici”
    Chiar nu se mai poate trăi în lumea fără un cont de FB?!
    • Like 2


Îți recomandăm

Cristian Tudor Popescu

În caz că ar fi fost onest, cum ne-a tot asigurat în campania electorală, imediat după ce a trecut moțiunea PSD-AUR anti Bolojan, președintele Dan ar fi trebuit să iasă la pupitrul Cotrocenilor și să anunțe că, de vreme ce a reușit să dea jos guvernul și are cel mai numeros partid din Parlament, îl desemnează pe Grindeanu premier, fără să discute nimic cu șeful PSD, urmând ca acesta să-și facă un guvern. Astfel, îl obliga pe Știucă să declare că refuză sau că acceptă – posibilități una mai rea decât alta pentru el.

Citește mai mult